Ako to celé začalo, časť 3 – Z nešťastia priateľstvo

Predchádzajúca časť sa niesla v o niečo menej pozitívnom duchu. Ale o to viac som sa o sebe dozvedela.A aj keď to vtedy nebolo ľahké, a stále nie je, už rozumiem, že je to súčasť toho, kto som dnes, čo reprezentuje Banshee a ako veľmi ma to ovplyvnilo.

Dlhá cesta

Ako som vravela naposledy, facka prišla. Jedna, druhá. Smútok, hnev, zúfalosť, ponaučenie. Všetko. Ako dobrý romantický seriál. A aj keď som si myslela, že už nemôžem robiť viac, vždy sa dalo urobiť ešte o kúsok viac.

Na mojich výrobkoch som zapracovala. Ako včelička som šila. A zlepšovalo sa to. A potom prišla stagnácia. A to bolo dllllllllhééééééé obdobie. Veľmi som bola nahnevaná na seba, že už to lepšie nedokážem, ale stále to nebolo to pravé. Strašne som chcela, aby to bolo inak. Aby mi to šlo. Aby mi to šlo viac než dobre. Aby to bolo výborné. Dokonalé. Toto obdobie bola jedna katastrofa. Už som ani nemala moc chuť pokračovať. Priveľa som šila, produktové fotky stále vyzerali akoby som ich robila v noci, len za svitu mesiaca a so zatvorenými očami a predaje nikde. Ani náznak.

Začala som o niečo menej šiť a viac hľadať odpovede. Pýtala som sa na rôznych fórach a v skupinách, ako vylepšiť moje fotky, čo robím zle, ako to môžem urobiť lepšie. Sledovala som trendy a analyzovala úspešných predajcov na sashe, hľadala som čo robia lepšie ako ja. A bolo úplne jedno, čo vyrábali. To nebolo dôležité. Občas mi na rôznych fórach poradili, čo možno urobiť lepšie. Inokedy ma zvozili pod čiernu zem. Aj som si poplakala. A nie raz. Ale aj tak niekde v hĺbke duše som vedela, že raz na to prídem, raz bude tá správna konštelácia a všetko sa zlepší.

Planéty sa rozhodli, že kým sa tak stane, tak to potrvá a mne sa to páčiť veru nebude. Nevadí. Keď sa na to pozerám spätne, s odstupom času, aj to bolo dobre. Nebola som pripravená. Nie úplne. Táto cesta mi ale priniesla do života mnoho. Veľa skúseností, poznatkov a nové priateľstvá. Také tie vážne dobré priateľstvá.

1 komentár

Skúšala som aplikovať rôzne rady a postrehy od skúsenejších, hlavne čo sa týkalo fotografií. Často som si pýtala rady. A raz, keď som zase vyskúšala niečo iné a stále to nefungovalo, som sa rozhodla napísať do jednej skupiny fotografov ešte raz. A bum. Prišlo to. Akoby ste si možno mysleli, zázračne moje fotky začali vyzerať skvele. Nezačali. A ešte dlho potom nie. Čo bolo však zlomové, bol 1 komentár. Žienka, ktorá sa rozhodla mi poradiť. Skutočne poradiť, nie len tak akože. Bola veľmi milá, ochotná. Nevysmievala sa a hľadala so mnou riešenie na môj problém. Úplne cudzia osoba sa rozhodla, že mi pomôže. Pre mňa to bol taký malý zázrak. Ponúkla mi dokonca, že sa môžme stretnúť a naučí ma ako fotiť, resp. používať foťák správne. Keďže však žila na opačnom konci republiky, nemohli sme sa stretnúť osobne. Poradila mi ako maximálne mohla, ja som bola neskutočne vďačná. Viete, keď máte veľmi dlho zlé obdobie a potom niekto príde a podá vám pomocnú ruku. Na nezaplatenie.

Zobrala som si teda jej rady k srdcu a veľa sa zlepšilo. Čo ma prekvapilo opäť, keď sa táto milá žienka ozvala zase a pýtala sa, ako sa mám a ako mi to ide. A znova bola ochotná poradiť. Poviem vám, takýchto ľudí je strašne málo a ja som mala toľko šťastia, že som jedného stretla.
Po nejakom čase sme sa osobne stretli na jarmoku. Náhoda (alebo aj nenáhoda) to tak zariadila, že sme sa obe prihlásili na ten istý jarmok. Stretli sme sa, porozprávali a čo vám budem hovoriť, našli sme sa 🙂
Začali sme viac komunikovať, zistili sme o sebe kadečo, stali sa z nás dobré priateľky, ktoré si pomáhajú, aj keď žijú na opačnom konci republiky. Vďaka nej som prekročila svoju zónu komfortu, keď som sa postavila pred objektív, pred jej objektív. Vždy tu bola a aj vďaka nej dnes existuje Banshee 🙂

Pripravovanie sa na prvý fotoshoot 🙂

Cesta

A čo som tým chcela povedať? Nie vždy je to len o predaji, o značke, o produkte. Je to o ceste. Vy vidíte produkt, ja vidím tieto krásne spomienky, nové priateľstvá a budem rada, ak to uvidíte aj vy 🙂

Ak chcete spoznať moju kamarátku, Dominiku aj vy, pozrite si jej 3 projekty:
nosimumenie.sk , minimalism.sk , mxdstudio.sk

Alebo si aspoň prezrite jej fotografie v mojom obchode.

Ak ste dočítali až sem, ďakujem. A chcem vám povedať, nevešajte hlavu nech to vyzerá akokoľvek zle. Možno aj vy raz stretnete svoju Dominiku a urobíte skok dopredu.

BansheePridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *