Ako zistím typ svojej tváre?

Pripravili sme pre vás užitočnú pomôcku, ako zistiť, aký máte typ tváre. Možno rozmýšľate, na čo by Vám táto informácia bola. Ak chcete vedieť, čo Vám pristane bez toho, aby ste si museli všetko skúšať, je dobré poznať túto informáciu. Či už sa to týka okuliarov, šperkov či dokonca účesu. Ak budete poznať svoj typ tváre, uľahčíte si tým nakupovanie a aj čo to ušetríte, keď nebudete míňať na zbytočné doplnky, ktoré Vám nakoniec ani nepristanú a zostanú pohodené na dne šperkovnice.

Pripravené? Poďme na to.

Budeme potrebovať:

  • zrkadlo
  • krajčírsky meter
  • papier a pero

Postavíme sa pred zrkadlo a ideme merať časti tváre v krokoch:

  • Rozmer A: čelo. Čelo si zmeriame v najširšej časti, od jednej strany na druhú. Merať začíname, kde nám začína vlasová línia. A končíme meranie tam, kde končí vlasová línia.
  • Rozmer B: lícne kosti. Začíname merať od vonkajšieho kútika jedného oka, meter ťaháme cez koreň nosa, až po druhý vonkajší kútik oka. Meter by mal byť tesne nad lícnymi kosťami.
  • Rozmer C: čeľusť. Začíname merať tesne pod uchom a meriame až po stred brady. Zopakujeme na druhej strane. Dĺžka by mala byť približne rovnaká.
  • Rozmer D: dĺžka tváre. Meranie začneme na vrchu tváre, kde končí vlasová línia. Meriame až po koniec brady.

Keď máme všetky 4 rozmery, môžeme zistiť, ktorý typ tváre je práve ten náš. Pozor, nemusíte jasne spadať pod jeden typ, môžete mať aj kombináciu tvarov.

Oválna tvár
Ak máte tvár dlhšiu (rozmer D) ako širšiu (B), a čeľusť (C) je o niečo užšia ako čelo (A) , máte oválnu tvár. Tento typ tváre má jemnejšie črty a kontúry tváre. Brada je guľatejšia.

Okrúhla tvár
Ak majú Vaše lícne kosti (B) a dĺžka tváre (D) podobné hodnoty a zároveň sú väčšie ako šírka čela (A) a dĺžka brady (C), ktorých hodnoty sú tiež takmer rovnaké, máte okrúhlu tvár. Brada je skôr guľatá a nie príliš výrazná.

Hranatá tvár
Ak sú Vaše namerané hodnoty približne rovnaké, máte hranatú tvár. Čeľusť je skôr hranatá, brada je nevýrazná a len jemne zaoblená.

Diamantová tvár
Ak má dĺžka vašej tváre (D) najväčšie namerané číslo, máte diamantovú tvár. Vašou najvýraznejšou a najširšou črtou by mali byť lícne kosti (B) a pravdepodobne máte špicatú bradu.

Srdiečková tvár
Ak je vaše čelo (A) najširšou časťou tváre, a vaša brada je špicatejšia a užšia, máte srdiečkovú tvár. Niektorým ľuďom s týmto typom tváre zvyčajne rastú vlasy vpredu do špičky.

Trojuholníková tvár
Ak je vaša čeľusť (C) širšia ako lícne kosti (B) , a Vaše lícne kosti (B) sú zase širšie ako čelo (A), ste majiteľkou trojuholníkovej tváre.

Nenašli ste sa ani v jednom type?

Nezúfajte. Môžete mať kombináciu viacerých typov tváre, najčastejšie dvoch. V takomto prípade, môžete voliť doplnky z oboch typov. Pozor však, ak máte extrémne výraznú črtu tváre, či ju chcete zvýrazniť alebo naopak potlačiť.

Aký šperk zvoliť, aby Vám pristal a vy ste sa mohli cítiť maximálne pohodlne, sa dočítate v ďalšom článku.

Newsletter

* povinné pole


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *