Náušnice Frida podľa Vás

V Marci som si pre Vás pripravila zaujímavú skúsenosť. Mohli ste si vyskúšať, aké to je nadizajnovať šperk. Od začiatku, až po koniec. Túto zaujímavú aktivitu som Vám priniesla už druhýkrát. V oboch prípadoch, ste mohli na Instagrame hlasovať a rozhodnúť tak, ako bude finálny šperk vyzerať.

Na začiatku ste mohli vybrať, aký šperk budeme spolu dizajnovať. Na výber boli klasiky ako náušnice či náramok, ale bolo možné vyberať aj z možností ako bol komplet celý set, špecialitky ako korunka či hrebienok. Hlasovanie bolo veľmi tesné, nakoniec zvíťazili náušnice.

Keď sme už vedeli, že to budú náušnice, prišiel na radu výber veľkosti. Mini, Midi alebo Maxi? Každá veľkosť má svoje osobité čaro a trošku iné pravidlá pri dizajne. Nakoniec ste si zvolili veľkosť Maxi. Maxi náušnice sú dlhé a zvyčajne masívnejšie. Často sa skladajú z 2 či viacerých častí. Súčasne ste vybrali aj typ zapínania náušníc. Vyhralo uzatvárateľné zapínanie so striebrom Ag925, náušnice boli teda visiace.

Po odhlasovaní veľkosti som nadizajnovala 3 dizajny, ktoré spĺňali odhlasované kritériá. Následne ste si z týchto dizajnov mali vybrať ten, ktorý nakoniec ušijem. Celú dobu hlasovania to bolo veľmi tesné, a víťazným sa stal netradičný a trošku extravagantný dizajn. Zvíťazil len o jeden jediný hlas. Spolu s dizajnom ste mohli navrhnúť aj farby výsledných náušníc. Prišlo mi kopa návrhov a správ, kde často prevládali farby ako tyrkysová, ružová, či modrá. Keď bolo rozhodnuté o dizajne, s farbami som sa rozhodla trošku experimentovať. Spojila som takmer všetky Vami navrhované farby. Pridala som kúsok kontrastnej oranžovej a naopak neutrálnej bielej, aby vynikla farebnosť celých náušníc a prepojila rôzne farby.

Farby, dizajn, veľkosť či druh boli vybrané a mne nezostávalo nič iné, len sa pustiť do šitia. Náušnice som šila 7 a pól hodiny. Skutočne, 7 a pól. Náušnice majú veľa menších častí, koráliek a kamienkov, všetko je potrebné prišiť ručne a jedno po druhom. Výsledok však stojí za to. Výsledné náušnice, napriek ich Maxi veľkosti, sú úplne ľahučké. V celej svojej kráse vážia len 16 gramov. Vôbec neťahajú uši a určite vás uši nebudú bolieť po celodennom nosení. Tieto dokonalá, veselé šujtášky si kúpite tu: https://banshee.sk/obchod/exkluzivne-sujtasove-nausnice-frida-ag925/

Vďaka Vám vznikli úžasné, farebné náušnice. Nie sú typickým kúskom mojej tvorby, avšak určite sú prvou lastovičkou k viac farebným kúskom. Som veľmi nadšená, a užasnutá, aké nádherné náušnice sa nám spolu podarili. Ak ste túto dizajnovaciu skúsenosť premeškali, nezúfajte. Sledujte ma na Instagrame(klik tu) a ďalšiu už určite nezmeškáte.Nie je možné pridávať komentáre.