Plesová sezóna je tu. Viete ako sa vhodne obliecť?

Plesová sezóna je oficiálne tu. Ak sa aj vy chystáte na ples, bál alebo inú zábavu, treba myslieť aj na zachovanie určitej etikety. Spoločenské udalosti majú svoje pravidlá a zvyky, ktoré je potrebné dodržiavať v závislosti na úrovni danej udalosti. Ak ste si neni istý, čo sa vlastne smie nosiť a čo nie, alebo len hľadáte typy na dokonalý outfit, čítajte ďalej.

Šaty :Jaroslava Wurll Kocanova
Šperky: Banshee

 V rifliach skutočne nezabodujete a vyslúžite si aj škaredé pohľady. Oblečenie by malo byť samozrejme spoločenské, primerané danej udalosti. Týka sa to aj strihu, materiálu a farby. Vo výsledku by to všetko malo pekne ladiť a pôsobiť slávnostne. Lesk, trblietavé látky či rafinované doplnky si tu nájdu svoje miesto. Oblečenie páru by malo spolu ladiť. Je potrebné spolu zladiť aj materiály, nie len farbu motýlika. Treba myslieť aj na to, že oblek sa nehodí na každú udalosť,  naopak, môže byť až nevhodným kúskom. Pred výnimočnou udalosťou si skúste pozisťovať informácie, na akej úrovni je daná udalosť. Možno váš partner bude potrebovať frak alebo smoking. Páni majú o niečo prísnejšiu etiketu ako dámy.

Šaty: Dyona

Náušnice: Banshee
Šaty: Foxxy

Náušnice: Banshee

Dámy majú o niečo viac možností pri výbere šiat ako páni. Farba šiat by mala ladiť s vaším typom pleti, aby ste nepôsobili zbytočne staršie, alebo príliš nudne.  Materiál by mal pôsobiť výnimočne a slávnostne.  Čo sa týka strihu, mal by vám hlavne sadnúť. Zvýraznite si pekné časti postavy a naopak zakryte tie menej lichotivé.  Dĺžka šiat závisí na formálnosti plesu. Napríklad na miestny menej formálny ples si môžte dovoliť aj šaty po kolená, ak vyzerajú dostatočne slávnostne.

Šaty : Lussika
Šperky: Banshee
Šaty : Ivana Horcikova
Šperky: Banshee

K šatám by ste mali zvoliť vhodné šperky alebo bižutériu, ktoré pekne doplnia váš celkový vzhľad a budú ladiť k vašim šatám. Ako aj pri šatách aj pri bižutérii a šperkoch si treba dať pozor, aby nepôsobili lacno. Pozor aj na množstvo, všetkého veľa škodí. Ak máte jednoduchšie šaty v jednej farbe, môžete zvoliť náušnice a k tomu náramok aj náhrdelník. Ak máte výrazné šaty, zvoľte radšej menej kúskov. Napríklad len náušnice alebo len náramok a podobne. Šperky by mali váš vzhľad vyzdvihnúť a nie prekričať.

Šaty: FashionGuide

Náušnice: Banshee
Šaty: PLZR

Náušnice:Banshee

Verím, že vám tieto rady pomôžu a váš ples bude skvelou udalosťou, kde sa zabavíte do sýtosti. A ak by ste potrebovali poradiť s výberom šperkov k vašim šatám, kľudne mi napíšte napríklad na facebooku, rada vám s výberom pomôžem a poradím.
Alebo si pozrite aktuálnu ponuku a vyberte si, čo vám padne do oka.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *