Význam jedných náušníc alebo podporte našich

Rozmýšľala som, ako nazvať tento článok. Vedela by som mu dať hádam 100 názvov a každý by vystihol, čo chcem napísať. Nakoniec som sa rozhodla, že to, čo chcem povedať, vám rozpoviem krátkym príbehom.

Tento rok je pre nás všetkých o čosi náročnejší ako tie predošlé. Množstvo zákazov, usmernení a nepohody, všade naokolo negatívne emócie. Od všadial na vás kričia: „Podporte domácich“ alebo „Nakupujte lokálne“. Prosím, zastavte sa na chvíľku a prečítajte si, čo to vlastne znamená. Pre nás, pre lokálnych.

Lokálny výrobca je niekto, kto tvorí na území nášho štátu alebo ešte v menšom, doslova v našom okolí. To asi všetci vieme. Čo ale možno všetci nevieme je, ako taký nákup, dokáže spustiť celý rad udalostí a radostí.

Tak napríklad, navštívite môj eshop (klik tu), vidíte ma na sociálnych sieťach, viete že svoje šperky šijem sama. Viete, kto tieto šperky šije, častokrát vám ukazujem aj ako. Okrem šitia samotného, sa venujem ďalším 10 činnostiam, ktoré sú potrebné preto, aby ste ma vôbec mohli vidieť. Od fotiek, cez marketing až po hľadanie najkvalitnejšieho materiálu a takto by som mohla pokračovať dlho. Keď mi príde objednávka, som aj tanečnica. Bez publika, ale predsa moje tanečné tréningy treba niekde zúžitkovať. Pri každej novej objednávke si skutočne dám taneček. A keby iba jeden, ha. Týmto sa to všetko len začína.

Celá natešená sa púšťam do balenia, vyčistiť, dať do krabičky, hodvábneho papiera, previazať mašľou, napísať milý odkaz pre vás, dať do úžasnej, sladkej obálky a ide sa na poštu. Potom čakám, či mi napíšete, keď vám prídu vaše náušničky odo mňa a čo na ne poviete. Niekedy sa dočkám inokedy nie. Ale. Vďaka vašej objednávke, nie len, že ja môžem ďalej tvoriť a prinášať vám radosť. Môže to tak robiť aj kopec ďalších ľudí. Ako je to možné?

Takto. Ja môžem kúpiť nový materiál, čím vďaka vašej objednávke, podporíte ďalej lokálny trh. Môžem si za získané peniaze kúpiť chlieb, či rožky od miestneho pekára. Môžem si kúpiť našu kozmetiku. Alebo len obyčajnú kávu. A niektorí výrobcovia, môžu vďaka vašej objednávke, dávať férové platy svojim zamestnancom, ktorí tieto peniaze zas použijú ďalej. Bez vašej objednávky, by to možné nebolo. A toto je pravý význam už tak známeho hesla:“ Nakupujte od lokálnych.“ Vašou objednávkou urobíte radosť hneď niekoľkým ľuďom, ktorí možno doslova bojujú o prežitie. Nie podnikom, ľuďom. Nie zahraničným korporátom. Našim ľuďom, našim susedom a známym. Lokálnym.

Pomôcť sa dá rôznymi spôsobmi, nie len objednávkou produktu. Sledujete výrobcov na sociálnych sieťach? Podporte ich lajkom, zdieľajte veci, ktoré sa vám páčia. Zanechajte milý komentár. V tejto dobe, každé milé slovo pomôže. A pekné slovo nič nestojí. Mňa môžete sledovať napríklad na Instagrame tu.

Ja vás vítam s otvorenou náručou, kopou krásnych šperkov pre Vás a ak chcete vidieť kúsok viac, aj zo zákulisia, navštívte môj instagram. Alebo sa môžete prihlásiť na newsletter nižšie. Budete tak dostávať novinky zo sveta šperkov a v neposlednom rade, budete vedieť o novinkách ako prvý.

Newsletter

* povinné pole


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *